![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11535030
*
nr 1153 5030
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Tusch, Illustration till "Trollpacka på Norr" av Börje Vester, motivet: 11x19
Kondition: missfärgningar
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 20:48:39
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil bull hedlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:43
-
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00
*
Bertil Bull Hedlund
Kondition: missfärgningar
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
nr 1153 5030
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Tusch, Illustration till "Trollpacka på Norr" av Börje Vester, motivet: 11x19
Kondition: missfärgningar
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Bull Hedlund
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil bull hedlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:43 -
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00